















Aktualności
Nowa wersja oprogramowania A-09 dla regulatora VIRGO | 7.07.2017 |
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, iż zakończyliśmy prace nad nową wersją oprogramowania dla regulatora VIRGO. Wersja ta, oznaczona numerem A-09 posiada wiele nowych funkcji użytecznych zarówno dla hodowców jak
i firm instalatorskich, między innymi: obsługę mieszaczy powietrza, cykliczne, naprzemienne wyświetlanie komunikatów alarmowych, temperatury bieżącej i zadanej oraz - jeżeli proces regulacji jest zatrzymany – informacji o zatrzymaniu procesu. Opis wszystkich nowych funkcji znajduje się w dalszej części artykułu
z odniesieniem do instrukcji obsługi, która także została napisana według nowej formuły. Aktualizacja oprogramowania VIRGO do wersji A-09 jest nieodpłatna, należy jedynie posiadać ważną licencję na użytkowanie programu FERMA.
Opis nowych funkcji w oprogramowaniu A-09 regulatora VIRGO:
Ulepszenie algorytmów regulacji podciśnienia za pośrednictwem wlotów poprzez zmianę zachowania regulatora m.in. przy granicznych wartościach podciśnienia, wydajności (wprowadzono nastawę Dolna granica podciśnienia, szybsza reakcja wlotów przy zmianie kierunku ich ruchu),
Instrukcja: rozdział 12.7 „MENU Regulacja podciśnienia”, 13.5 „Regulacja podciśnienia”.
oraz poprzez dodanie funkcji doregulowania podciśnienia za pomocą korekty sterowania sekcji płynnej S1.
Instrukcja: rozdział 12.7 „MENU Regulacja podciśnienia”, 13.5 „Regulacja podciśnienia”.
Nowa formuła obsługi czujników TEMP-485 i RHT-CO2-10K (RHT-CO2-10K jest „widziany” przez VIRGO jako jeden czujnik, o zadanym numerze).
Instrukcja: rozdział 12.23 „MENU Czujniki”, 14.2 „Czujnik TEMP-485”, 14.5 „Czujniki RHT-CO2-10K”.
Rozszerzenie wyboru typów czujników temperatury zewnętrznej o następujące (dotychczas był dostępny jedynie TEMP-201):
TEMP-485 i RHT-01-GN (dla czujnika RHT-01-GN jest możliwość pomiaru wilgotności zewnętrznej w celach informacyjnych: nastawa Czujnik wilg. = „brak” lub „mierzy”).
Instrukcja: rozdział 12.23 „MENU Czujniki”, rozdział 12.21 „MENU Czujniki wilgotności”.
Wyłączenie regulacji stężenia CO2 przy spadku temperatury dla danej sekcji poniżej dopuszczalnej (nastawa Wył. dla T <).
Instrukcja: rozdział 12.9 „MENU Regulacja CO2”.
Po zatrzymaniu procesu regulacji wyświetlanie (po upływie około 3 minut od ostatniego naciśnięcia przycisku klawiatury) informacji „Proces ZATRZYMANY” naprzemiennie z bieżącym ekranem sterownika w cyklu 2s / 2s.
Instrukcja: rozdział 4.2 „Wyłączenie procesu sterowania, funkcja STOP AWARYJNY”.
W sytuacji alarmowej wyświetlanie (po upływie około 3 minut od ostatniego naciśnięcia przycisku klawiatury) treści kolejnych komunikatów alarmowych, informacji o bieżącej temperaturze
w pomieszczeniu i bieżącej temperaturze zadanej, a także dla zatrzymanego procesu sterowania informacja o tym fakcie (tzn.: „Proces ZATRZYMANY”). Zmiana wyświetlanej treści (kolejnych ekranów) następuje co 2s.
Instrukcja: rozdział 6. „Komunikaty alarmowe”.
Nowy typ sekcji sterowania: „mieszacz”.
W tym trybie sekcja sterowania (zarówno płynna jak i „załącz-wyłącz”) może sterować pracą mieszaczy
w następujących przypadkach:
- regulacja temperatury (gdy temperatura powyżej progu załączenia),
- regulacja w funkcji różnicy temperatury pomiędzy czujnikami,
- praca wraz z nagrzewnicami.
Instrukcja: rozdział 12.2 „MENU Regulacja temperatury” i 12.10 „MENU Mieszacze powietrza”.
Zmiana wartości maksymalnej nastawy Stężenie CO2 za wysokie na 9000 ppm.
Instrukcja: rozdział 12.11 „MENU Nastawy alarmów”.
Zmiana wartości domyślnych nastaw:
- Wył. dla T < z menu „Regulacja wilgotności”,
- Czas zmiany temp z menu „Temperatur nocna”,
- Pasmo regulacji, Szybkość wzrostu korekty, Szybkość spadku korekty, Tolerancja podciśnienia zadanego, Max. korekta otwieranie, Max. korekta zamykanie, Górna gr. podciś. z menu „Regulacja podciśnienia”.
Test magistrali RS-485 dla modułów i czujników podpiętych do VIRGO oraz magistrali czujników TEMP-201 za pomocą miernika napięcia stałego. Test jest dostępny jedynie przy zatrzymanym procesie regulacji i odblokowanym dostępie do poziomu 2 nastaw.
Aby wejść w test należy z ekranu spoczynkowego („Bieżąca, Zadana”) nacisnąć jeden raz przycisk „Strzałka w górę” i następnie wcisnąć i przytrzymać przycisk „USTAW” aby uaktywnić test. Przyciskami PLUS lub MINUS można wybrać rodzaj magistrali do testów. Na liniach sygnałowych wybranej magistrali co 3 sekundy zmienia się skokowo względem zacisków 0V poziom napięcia od minimalnego do maksymalnego, co pozwala sprawdzić poprawność pracy linii (przejście sygnału do czujników, wykrywanie zwarć i przerw, itd.).
Uwaga! Podczas testu są kontrolowane alarmy od komunikacji z modułami rozszerzeń i czujnikami, dlatego test można przeprowadzać jednorazowo przez ok. 2 minuty.
Aktualizacja sterownika VIRGO do wersji A-09 za pomocą oprogramowania Ferma:
1. Wykonać odczyt nastaw ze sterownika klikając w programie Ferma w panelu Nastawy ikonę Wczytaj nastawy ze sterownika. Nie wykonując żadnych zmian w odczytanych nastawach - zapisać nastawy do pliku klikając w panelu Nastawy ikonę Zapisz nastawy do pliku. Czynność ta umożliwi ewentualny powrót do wersji oprogramowania sterownika Virgo do poprzedniej wersji.
2. Zaktualizować sterownik za pomocą programu Ferma wybierając z menu Ustawienia opcję Aktualizuj Sterownik. Następnie w oknie dialogowym należy wskazać plik wsadowy z programem A-09 i potwierdzić wybór przyciskiem Otwórz. Rozpocznie się aktualizacja sterownika.
3. Po zakończeniu aktualizacji sprawdzić w górnej części panelu Nastawy czy wyświetla się nowy numer wersji: A-09 oraz czy sterownik powrócił „do pracy”.
Oprogramowanie FERMA do regulatorów VIRGO | 23.06.2017 |
Szanowni Państwo,
w związku ze zbliżającym się zakończeniem bezpłatnego okresu użytkowania oprogramowania FERMA (do 30.06.2017r.), przedstawiamy Państwu poniżej zasady zakupu 2-letniej licencji na użytkowanie oprogramowania FERMA do współpracy z regulatorami VIRGO.
Liczba licencji będzie związana z liczbą VIRGO, z którymi Użytkownik planuje się łączyć za pośrednictwem oprogramowania FERMA. Oprogramowanie może być zainstalowane na dowolnej liczbie komputerów PC, a licencja może być wykorzystywana przez dowolną liczbę Użytkowników do współpracy z VIRGO, których licencja dotyczy (klucz licencyjny zawiera numery seryjne regulatorów VIRGO).
PROMOCJA
01.07.2017r.- 30.06.2019r.
W powyższym okresie koszt zakupu oraz przedłużenia 2-letniej licencji na użytkowanie oprogramowania FERMA dla pierwszego i kolejnego regulatora VIRGO, będzie wynosił 50,00zł+VAT za każdy regulator.
Zachęcamy do pobrania i zainstalowania najnowszej wersji programu FERMA v1.7.5.
http://www.jotafan.pl/pliki-do-pobrania,14,0,0.html
NOWOŚĆ - Regulator alarmowy ciśnienia wody ETC-3-AL | 12.06.2017 |
Miło nam Państwu zaprezentować nowy w naszej ofercie regulator alarmowy ETC-3-AL w komplecie z elektronicznym czujnikiem ciśnienia służący do pomiaru ciśnienia wody w systemie pojenia i alarmowania, gdy ciśnienie jest za wysokie lub za niskie.
Pomiar ciśnienia wody mierzony jest w zakresie od 0 do 10 bar, rozdzielczość pomiaru oraz nastaw progów alarmowych: 0,1 bar. Regulator wyposażony jest w wyraźny trzycyfrowy wyświetlacz, na którym pokazywane jest ciśnienie oraz nastawy.
Przekaźnikowe wyjście alarmowe umożliwia połączenie regulatora z urządzeniami alarmowymi, np. z centralą alarmową CA-GSM-1 lub sygnalizatorem akustyczno-optycznym AS-510. Czujnik ciśnienia jest montowany poprzez wkręcanie (gwint G ¼”) i może zastąpić manometry mechaniczne.
Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami technicznymi dotyczącymi regulatora alarmowego ETC-3-AL znajdującego się w zakładce Alarmy/Regulator ETC-3-AL.
[ poprzednia| 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | następna ] stron: 84